AutoPatrol
191
edits
(more parameters added) |
(More parameters added) |
||
Line 39: | Line 39: | ||
|- | |- | ||
| Agent.Version ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | Agent.Version ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | ||
|- | |||
| Disk.Avail() ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| Disk.AvailPerc() ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| Disk.Free() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| Disk.FreePerc() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| Disk.Total() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| Disk.Used() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| Disk.UsedPerc() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| DRBD.ConnState() ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |||
| DRBD.DataState() ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |||
| DRBD.DeviceState() ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |||
| DRBD.PeerDataState() ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |||
| DRBD.PeerDeviceState() ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |||
| DRBD.Protocol() ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |||
| DRBD.Version.API ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |||
| DRBD.Version.Driver ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |||
| DRBD.Version.Protocol ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No || | |||
|- | |- | ||
| File.Count() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | File.Count() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || |