AutoPatrol
191
edits
(Created page with "{| class="wikitable" |- ! Parameter !! Windows !! Linux !! MacOS !! FreeBSD !! OpenBSD !! NetBSD !! AIX !! HP-UX !! Solaris !! Notes |- | Agent.AcceptedConnections ||bgcolor="...") |
|||
Line 6: | Line 6: | ||
|- | |- | ||
| Agent.AcceptErrors ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | Agent.AcceptErrors ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | ||
|- | |||
| Agent.ActiveConnections ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |- | ||
| Agent.AuthenticationFailures ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | Agent.AuthenticationFailures ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | ||
|- | |||
| Agent.ConfigurationServer ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |- | ||
| Agent.FailedRequests ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | Agent.FailedRequests ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | ||
|- | |||
| Agent.GeneratedTraps ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| Agent.IsSubagentLoaded() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| Agent.LastTrapTime ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |- | ||
| Agent.ProcessedRequests ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | Agent.ProcessedRequests ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | ||
|- | |||
| Agent.Registrar ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |- | ||
| Agent.RejectedConnections ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | Agent.RejectedConnections ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | ||
|- | |||
| Agent.SentTraps ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |- | ||
| Agent.SourcePackageSupport ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | Agent.SourcePackageSupport ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | ||
Line 76: | Line 90: | ||
|- | |- | ||
| Net.Interface.Speed() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | | Net.Interface.Speed() ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="red"| No ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | ||
|- | |||
| System.CurrentTime ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|- | |||
| System.PlatformName ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes ||bgcolor="ltgreen"| Yes || | |||
|} | |} |