AutoPatrol, Bureaucrats, Administrators
683
edits
Line 14: | Line 14: | ||
|- | |- | ||
| adminState || int32 || Administrative state | | adminState || int32 || Administrative state | ||
|- | |||
| alias || string || Interface alias (usually value of SNMP ifAlias) | |||
|- | |- | ||
| bridgePortNumber || uint32 || Bridge port number for this interface | | bridgePortNumber || uint32 || Bridge port number for this interface | ||
Line 50: | Line 52: | ||
|- | |- | ||
| macAddr || string || MAC address | | macAddr || string || MAC address | ||
|- | |||
| mtu || int32 || Interface MTU (0 if unknown) | |||
|- | |- | ||
| name || string || Object name | | name || string || Object name |